Rodzaje kocich toalet

Wyróżniamy cztery rodzaje kuwet. Jest to:

– zakryta (występuje również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszczące,
– z podwójnym dnami.
Te kuwety wyróżniają się tym, albowiem dla wzoru kociej toalety z zadaszeniem, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowane w niej specjalne filtry nie rozprzestrzenia się niemiły zapach. Przeznaczone one są dla kociaków, które lubią przekopywać, ale uważaj – nie każde koty są w stanie godzić się na nie, jednak większość akceptuje, ale są wyjątki, jakie za nic nie zniosą tego.
Ale w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), która jest najczęściej wykonana z materiału sztucznego, jest ona przeznaczona dla wszystkich kotów. Powinno się pamiętać o właściwym rozmiarze. Poszczególne z nich są uzbrojone w zakończenie, by bezproblemowo podtrzymać czystość.

Kuweta samoczyszcząca, idealny wybór dla osób, które naprawdę czują niechęć, aby wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w czujnik ruchu. Po momencie, który został przez nas zaplanowany, bądź po cykliczności, kocia toaleta automatycznie uruchamia narzędzie, które zamiata zanieczyszczenia do pojemnika, czy do ścieków. W budowie bardzo wyróżnia się od innych kuwet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą część płynne zanieczyszczenie zlatuje w dół. Ten typ kociej toalety figuruje w dwóch podgatunkach – w jakich można wsypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla tych osób, które często sprzątają kuwetę.

Rozmiary kuwet
Wymieniamy trzy rozmiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów jakie:

– ukończyły już 84 dzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kocia toaleta dla drobnych kotków nie powinna być za wysoka, jako może sprawiać problem przy wejściu. Gdy tylko kot już osiągnie 84 dzień życia życia, powinno się zakupić nową i większą kuwetę, stąd to, byle tylko wsypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Kiedy kocię uwielbia kopać i zagrzebywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zakryty, aczkolwiek było u góry napisane – trzeba uważać, ponieważ niektóre kotki mogą nie akceptować takowych kocich toalet, większość akceptuje, jednak trafiają się wyjątki.
Gdy nie podoba Ci się to, iż kocia toaleta jest dostrzegalna w Twoim pomieszczeniu, to wolno Ci podjąć decyzję na kupno mebla, w którym można włożyć wewnątrz kocią toaletę, jeśli nastąpi pewny przypadek, albowiem ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, jaką można ustawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kocie toalety narożne zakryte, jak i również bez daszka.
Warto również zaopatrzyć się w wyposażenie, jakie uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości podobnie jak i użycie, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo nieprzyjemne zapachy.
karma dla kotów