Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Lato jest wyborną okazją, by dać czas waszemu czworonogowi. Podróż razem z ukochanym zwierzakiem to rewelacyjna możliwość, aby odpocząć, w tym samym czasie poświęcając zwierzakowi czas. W letnie miesiącenależy myśleć o kleszczach, gdyż wszystkie psy są na nie narażone. Psy, lubiące dużo ruchu na zewnątrz, na przykład labradory, często łapią kleszcze. Jak można ochronić swoje zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są różnorodne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze wyróżniają się długą efektywnością ,a także niewysoką ceną. Są produkowane dla psów różnych gabarytów, więc łatwo dostaniemy średnicę dopasowaną do wielkości swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne wykorzystywane w obrożach przeciwkleszczowych są ziołowe lub lekami na kleszcze. Te drugie odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Zawartość środka działającego na kleszcze jest dopasowana do masy psa, trzeba zatem przeczytać przed zakupem, iż znaleziona obroża na kleszcze będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Znanym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, produkująca obroże Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, będące bezzapachowymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Dostępne są dwie obroże dla psów – dla psów mniejszych niż 8kg i dla zwierząt większych niż 8kg. Obroże Foresto są jednocześnie przeciw kleszczom ,jak i przeciw pchłom, dlatego umożliwiają wszechstronną opiekę psiaka. Obroża Foresto jest skuteczna aż 8 miesięcy, ponadto działa od momentu założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą wielu groźnych chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza i erlichioza. Psy chętnie spędzają czas w zaroślach, na przykład labradory, potrzebują szczególnej ochrony w formie preparatów na kleszcze, gdyż zarażenie spowodowana ugryzieniem kleszcza stanowi zagrożenie utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obróżka dla psa na kleszcze chroni ugryzienia psa przez kleszcza, dlatego pozwala zabezpieczenie przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące pływanie wymagana jest większa ochrona, przykładowo w postaci kropli mających środek na kleszcze lub specjalne płyny do mycia działające na kleszcze. Aby zabezpieczyć naszego psa w trakcie letniej podróży warto zaopatrzyć się w pewne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

legowiska dla psów https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-dla-psow_Legowiska-dla-psa-32900.html